Eposta Grubu

Aktif Tektonik Araştırma Grubu’nun Elazığ’daki 8. toplantısında alınan ortak karar ile 2004 yılı sonunda aktif tektonik araştırmacılarının kullanımına yönelik bir maillist/haberleşme listesi açılmıştır.

Eylül 2021 itibariyle üye sayısı: 421

Kimler Üye Olabilir?

Geçici bir süre için sadece deprem ve aktif tektonik üzerine çalışan yerli/yabancı bilim insanlarını (öğrenciler de dahil olmak üzere) üye olarak kabul etmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Nasıl Üye Olurum?

Yeni üyelik için tercih ettiğiniz eposta adresinizi kullanarak isminizi ve bağlı olduğunuz araştırma kuruluşu/ortamını belirten bir epostayı ituatag at itu edu tr adresine “Liste üyeliği” başlığı ile göndermeniz kafidir.

Listeye Nasıl Mesaj Gönderirim?

Mesajınızı

atag-liste at itu.edu.tr

adresine göndermeniz kafidir. Mesajınız onaylandıktan sonra listeye üye olan tüm yer bilimcilere gönderilecektir.

Mesaj Arşivi

Aşağıdaki linke tıklayarak haberleşme listesine gönderilen geçmiş mesajları okuyabilirsiniz:
http://listeci.itu.edu.tr/mailman/private/atag-liste/

23 Haziran 2020: Son 1 ay dışındaki arşivlerimiz geçici bir süre erişim dışıdır! Önceki yıllara ait arşivlerimizin tekrar yayınlanması için İTÜ Bilgi İşlem bölümü ile görüşmeye gayret edeceğiz. Bu süre zarfında eski bir mesaja ulaşmak isterseniz ituatag at itu edu tr adresine yazabilirsiniz.

Üyeliğimi Nasıl İptal Ederim?

ATAG eposta listesi üyeliğinizi sona erdirmek için yine liste ana sayfasına giderek en alttaki kutuya eposta adresinizi girip “Listeden Çık veya Seçeneklerimi düzenle” tuşuna basınız.

Sorun Yaşıyorsanız..

Bize  ituatag at itu edu tr eposta adresinden ulaşabilirsiniz.

Son mesaj problemi 2005 yılında MTA’daki ATAG üyelerince gönderilen bazı epostalarda yaşanmış olup, ATAG’a barındırma hizmeti veren İTÜ sunucularında yaşanan bir sorundan kaynaklanmıştır.

Diğer Notlar

  1. Üye kullanıcı eposta adresleri sadece üyeler tarafından görüntülenebilir.
  2. Mesaj arşivi sadece üyelerce görüntülenebilir.
  3. Yeni üyelerin mesajları moderatör onayından geçtikten sonra servis edilir.

Teşekkür

Eposta listemizi barındıran İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na ve bünyesinde emek harcayan personel ve öğrenci arkadaşlara sundukları hizmetlerden ve acil durumlarda gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkürü borç biliriz.